Nauczyciele

Aurelia-Lusnia

Aurelia Luśnia
dyrektor BestVocalStudio
Absolwentka wydz. wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004).

Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in. III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Grand Prix 2015),  Festiwalu operetkowo-musicalowego ‘Face to face’ – Grand Prix (Poznań 2011), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013). Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell) produkcji W. Disneya (2008). Jej debiutancka płyta ‘Wracam do domu” została wydana w 2009r. Piosenka ’Ze snów’ z tejże płyty została hitem lata 2010r. w konkursie prowadzonym przez Radio Olsztyn. W roku 2014 ukazał się album 'Pozytywka' skierowanym do młodszej widowni, który złożony jest z disneyowskich, polskich oraz autorskich kołysanek. Aktualnie pracuje nad trzecim, autorskim albumem ' Po godzinach' a singiel 'Nienazwany szkic' jest grany w rozgłośniach radiowych takich jak – Jedynka (Polskie Radio) czy Radio Merkury. Miała przyjemność występować jako solistka z Zespołem Polskim w Izraelu oraz na Syberii (trasa koncertowa, 2008r.) W 2010 r. nagrała piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach ‘Legendy piosenki francuskiej ’ (2010r.) oraz ‘Tradycja’ (2011r.) Jej interpretacje piosenek J. Brela oraz P. Conte również pojawiły się na płytach wydanych przez wydawnictwo MTJ obok takich artystów jak K. Groniec czy M. Bajor. Została zaproszona do udziału w spektaklu z piosenkami francuskimi w warszawskim Teatrze Rampa (premiera II 2012r.) Na stałe współpracuje z olsztyńską grupą Scena Babel, z którą wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „ Śpieszmy się kochać ludzi..” do sł. ks. J. Twardowskiego z muz. H. F. Tabęckiego. Od 2006r. współpracuje z fundacją Anny Dymnej ‘Mimo wszystko’ prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami festiwalu ‘Zaczarowana piosenka’.

Katarzyna-Rokicka

Katarzyna Rokicka
Wokalistka, autorka piosenek oraz producentka.

Jej twórczość w subtelny sposób łączy elementy jazzu, muzyki world z akustyczną muzyką popularną. W swoich utworach przeplata interesujące jazzowe harmonie, rytmy muzyki świata, lirykę tekstu oraz zapadające w pamięć melodie, tworząc spójną i unikalną całość. Delikatne aranżacje i ciepłe akustyczne brzmienie wzbogaca pełnym energii przekazem i interpretacją.
Kasia jest absolwentką Berklee College of Music w Bostonie. Zamknąwszy etap edukacji w Polsce wyjechała do Stanów, gdzie była świadkiem zderzenia wielu kultur i uczyła się od wyjątkowych osobowości, co wpłynęło na jej sposób komponowania i postrzeganie świata dźwięków. W Berklee mogła rozwijać się przy takich muzykach jak: Joey Blake (Voicestra Bobbiego Mc Ferrina i WeBe3), Marlon Saunders (Voicestra), Robin Mc Kelle, Armsted Christian, Mark Walker (Paquito DRivera) czy Dave Santoro (Sting). W Bostonie rozkwitła się nie tylko jako wokalistka, ale także jako dusza twórcza: autorka tekstów, kompozytor, aranżer oraz producent.

Izabela-Lewandowska

Izabela Lewandowska
Izabela Lewandowska to nauczyciel śpiewu nie tylko z wykształcenia ale przede wszystkim z powołania. Odkrywanie możliwości wokalnych swoich uczniów i rozwijanie ich krok po kroku to jej pasja.

Swoją przygodę z muzyką zaczęła od rodzinnego muzykowania, miłość do muzyki zaszczepił w niej wujek który przepięknie śpiewał i grał na gitarze. W szkole podstawowej całe popołudnia spędzała w Młodzieżowym Domu Kultury uczestnicząc w różnorodnych zajęciach począwszy od gitary, tańca a kończąc na chórze. W czwartej klasie rozpoczęła naukę w malborskiej Szkole Muzycznej I st. w klasie gitary. Jednak to śpiew zawsze był najważniejszy i dlatego swoją edukację muzyczną kontynuowała w klasie śpiewu Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku. Po maturze oczywistym stał się wybór Wydziału Wokalno – Aktorskiego gdańskiej Akademii Muzycznej którą ukończyła w 2004 roku otrzymując tytuł magistra sztuki w specjalności wokalistyka, oraz dyplom ukończenia Studium Pedagogicznego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Edukację wokalną kontynuowała biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez śpiewaków światowej sławy takich jak Ryszard Karczykowski, Natali Usselman, Marina Hristova, Maria Fołtyn, Krystyna Szostek-Radkowa. Jej debiutem scenicznym była partia Lucii w „Rycerskości wieśniaczej” P. Mascagniego. Wcieliła się również w rolę Cieski w spektaklu operowym „Gianni Schicchi” wyreżyserowanym przez Jerzego Gruzę. Gościła na XVIII Festiwalu Muzyki Dawnej w Warszawie z zespołem Ars Nova. Wystąpiła w Koncercie Młodych Talentów w Teatrze Wielkim w Warszawie. Współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie, ma na swoim koncie liczne koncerty kameralne jak i z towarzyszeniem orkiestry. Obecnie koncertuje w całej Polsce z różnorodnym repertuarem wraz z Karoliną Klawitter – sopran jako Duet Sekreto www.duetsekreto.pl

Hanna-Piasecka

Hanna Piaseczna
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi – Wydział Aktorski, oraz Studia Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Role teatralne:
"Niebezpieczne Związki"-rola Cecylii – reż. B. Wyszomirski – Teatr Komedia Warszawa

"Niebo" – rola Leny – reż. A. Jadowska
"Disco Pigs" – rola Prosiak – reż. W. Kaczkowski – Teatr Stara Prochownia Warszawa
"Suburbia"- rola Suse – reż. T. Hynek – Teatr Studyjny Łódz
"Droga węża na skale" – rola Dziecka – reż. J. Celeda – Teatr Studyjny Łódz
"Sluby panieńskie" – rola Anieli – reż. B. Kokotek – Teatr Powszechny Radom

"Prezydentki" – rola młodej Grety – reż. T. Dutkiewicz – Teatr im. S. Jaracza Olsztyn
"Czekając na Godota" rola Chłopca – reż. T. Dutkiewicz – Teatr im.S.Jaracza Olsztyn
"Serenada" rola Rudej – reż. J.Kulczyński, – Akademia Teatralna Warszawa
Film:
"Skrzydlate świnie" reż. Anna Kazejak, "Hania" reż. Janusz Kamiński, "Parę osób, mały czas" reż. Andrzej Barański, "Korytarz" reż. Anna Jadowska, "Job, czyli ostatnia szara komórka" reż. Konrad Niewolski, "Oda do radości" reż. Jan Komasa, "Wszystko według planu" reż. Tadeusz Sliwa, "Teraz ja" reż. Anna Jadowska

Serial:
"Na dobre i na złe", "Brzydula", "Barwy szczęścia", "Naznaczony", "Hela w opałach", 'U fryzjera", "Pogoda na Piątek", "Buła i spóła", "Lokatorzy", "Czego się bojš faceci…", "Plebania", "Glina" "M jak Miłość", "Na wspólnej", "Apetyt na miłość", "Królowie Sródmieścia",

Programy TV:
TVP1 program dla dzieci" Jedyneczka" – prowadząca, TVP1 program dla dzieci "Bajeczki jedyneczki",TVN dla "Szymon Majewski Show" – prowokacje dziennikarskie, TVP2 dla "Pytanie na śniadanie" – prowadząca prowokacje dziennikarskie.

Pawel-Stankiewicz

Paweł Stankiewicz
gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent muzyczny

Pochodzi z Olsztyna. Tam ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej w trybie eksternistycznym w roku 2000. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (wydział edukacji muzycznej – dyplom z wyróżnieniem, rok 2005). Jego praca magisterska zdobyła wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie prac magisterskich akademii muzycznych w roku 2006. Współtwórca i wieloletni członek literacko-muzycznej formacji „Scena Babel”,. Obecnie lider zespołu rockowego „Ordalia”, który wydał płytę uznaną przez magazyn Teraz Rock jako jedną z najlepszych płyt rockowych wydanych w 2013r., a nakładem wydawnictwa MTJ ukazała się Jego druga płyta ‘Szmeterlingi’ (2016).
Współtworzy też grupę „Kameleon”, której przewodzi Hadrian Filip Tabęcki. Stale współpracuje m.in. z Michałem Bajorem, Jackiem Bończykiem, Jerzym Satanowskim, Pawłem Mykietynem, Antoniną Krzysztoń, Krzysztofem Warlikowskim, Antonim Łazarkiewiczem, Romanem Kołakowskim, Dorotą Osińską, Natalią Sikorą, Karoliną Cichą. Występował również m.in. z The Hilliard Ensemble, Ronem Kenolym, Agnieszką Włodarczyk, Jackiem Bończykiem, Yugopolis, Pawłem Kukizem, Anną Dymną, Krzysztofem Kolbergerem, Ewą Błaszczyk. Brał udział w licznych nagraniach filmowych (m.in.„Lejdis”, „Essential Killing”, „Trick”), telewizyjnych, radiowych oraz płytowych.
Współautor muzyki do spektakli teatralnych („(A)pollonia”, „Koniec” K.Warlikowskiego), serialu TV polsat „Tango z aniołem” (reż. T.Konecki), autor muzyki do spektaklu ‘Koronacja’  w reż. S. Chondrokostasa, producent muzyczny nagrań płytowych (Marek Piekarczyk „Źródło”, Jacek Bończyk „Mój Staszewski”,  Dorota Osińska „Kamyk zielony”, Aurelia Luśnia  „Wracam do domu”), piosenki ‘Sługi za szlugi’ Maćka Maleńczuka , kierownik muzyczny spektakli teatralnych „Nie dorosłem” (teatr Syrena) oraz „Kamyk zielony” (teatr Rampa).
Twórca aranżacji do wielu koncertów oraz spektakli muzycznych (m.in. Festiwal Zaczarowanej Piosenki A. Dymnej, „Korowód wg Marka Grechuty”  w Teatrze Polskim w  Bielsku–Białej, wydany na płycie koncert „Moje Podwórko” Joanny Lewandowskiej – Zbudniewek). Jego piosenki wykonują m.in. Michał Bajor, Kabaret Moralnego Niepokoju, Magda Umer, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska – Zbudniewek, Aurelia Luśnia.

 

Comments are closed.

Back To Top