Oferta zajęć

Zajęcia śpiewu – indywidualnie / grupowo

 • podstawy właściwej emisji głosu na bazie konkretnych ćwiczeń i piosenek
 • ogólne zasady poprawnego wykonywania utworów (dykcja, akcenty, oddechy, dynamika, itp.)
 • podstawy interpretacji – sztuka sugestywnego przekazywania charakterystycznych elementów piosenki
 • pomoc w doborze repertuaru, z uwzględnieniem predyspozycji i możliwości wykonawcy (wiek, temperament, skala i barwa głosu)
 • techniczne aspekty występu estradowego (praca z mikrofonem, odsłuchami etc.)
 • obracamy się w kręgu szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

 

Warsztaty aktorskie

W ciągu roku prowadzimy zajęcia aktorskie formą warsztatową. Podstawą działań jest praca w grupach. Pracujemy nad kilkoma blokami ćwiczeń:

 • Koncentracja i uwaga: uczymy się technik walki z rozkojarzeniem; świadoma i silna uwaga pomaga przezwyciężyć tremę.
 • Wyobraźnia: uruchamiamy wyobraznię m.in. poprzez szereg ćwiczeń z nadawaniem przedmiotom i sytuacjom nowych znaczeń, ćwiczenia wyobrazni zmysłowej, ćwiczenia w orientacji przestrzennej, a przede wszystkim – przez różnego rodzaju improwizacje.
 • Ruch: wiele miejsca w naszych działaniach poświęcamy ruchowiświadomości ciała, koordynacji, prawidłowemu wykorzystaniu energii organizmu.
 • Głos: w pracy nad głosem zajmujemy się przede wszystkim technikami emisji. Próbujemy odszukać naturalnś siłę głosu.
 • Partner – Przestrzeń – Przedmiot: to elementarne zadania z działania scenicznego.

 

Koncerty

Ważnym elementem w edukacji wokalno-aktorskiej są występy przed publicznością. Nasze koncerty odbywają się najczęściej w bardzo klimatycznej kawiarni Moja Muzyka w podziemiach Domu Kultury lub na dużej scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Nasi uczniowie występują także na koncertach organizowanych poza Garwolinem, odpowiadając pozytywnie na zaproszenia innych organizatorów. Pewność siebie, radzenie sobie ze stresem, umiejętność prezentowania się przed innymi to wartości trudne do przecenienia. Podczas roku nauki organizujemy 3 koncerty:

 • Koncert kameralny (organizowany zazwyczaj w kawiarni przy małej grupie odbiorców). Koncert ten odbywa się z półplaybackiem lub muzykiem na żywo.
 • Koncert z piosenką aktorską (przygotowywany przy współpracy aktorki Hanny Piasecznej).
 • Koncert z zespołem pod kierownictwem Pawła Stankiewicza (czerwiec)

Uwieńczeniem całorocznej pracy jest koncert z profesjonalnymi muzykami na dużej scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Koncert jest organizowany w trakcie trwających w mieście Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Zespołem muzyków opiekuje się p. Paweł Stankiewicz – gitarzysta, kompozytor, aranżer.

 

Udział w wybranych konkursach wokalnych

Nasi uczniowie sprawdzają swe umiejętności na konkursach i festiwalach nie tylko o zasięgu regionalnym, ale przede wszystkim wojewódzkim i ogólnopolskim. Możemy śmiało szczycić się sukcesami naszych podopiecznych, bo jest ich naprawdę wiele.

DODATKOWO (według indywidualnych ustaleń):

Zajęcia aktorskie

Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć aktorskich niż te wynikające z planu nauczania.

Studio nagrań w Olsztynie www.batstudio.pl
Współpracujemy z profesjonalnym studiem nagrań w Olsztynie. Batstudio to miejsce urzekające nie tylko swym wyposażeniem, ale także niecodziennym klimatem.

Solowy recital z zespołem lub podkładami
Pomagamy również naszym uczniom organizować solowe recitale z zespołem lub podkładami. Warunki ich organizacji ustalane są indywidualnie w zależności od poziomu wykształcenia wokalnego ucznia, zrealizowanego materiału oraz rozwiązań organizacyjnych.

Comments are closed.

Back To Top